7 důvodů, proč vaše podnikání potřebuje web

29. 7. 2019 –
Robert Tongel

Webové stránky jsou on-line tváří vašeho podniku a každý nový zákazník většinou zajde ihned tam. Nevyplatí se proto jejich tvorbu podcenit a pokud víte, jak web správně využít ve svůj prospěch, investice se vám zaručeně mnohonásobně vrátí. Zde je proto několik typů, proč i vy potřebujete svůj web

Spojení s vašimi zákazníky

Pokud již máte stálou základnu svých zákazníků a komunikujte s nimi buďto osobně, nebo pomocí sociálních sítí, webové stránky vám určitě pomůžou informovat všechny zákazníky mnohem jednodušší cestou.

Pokud znáte svůj brand a svou cílovou skupinu, pak skrze webové stránky můžete perfektně zacílit na potřeby vašich zákazníků.

Oslovení nových zákazníků

Většina malých podniků se nechce navždy zaseknout na malých tržbách a pár zákaznících. Pokud tedy chcete, aby vaše podnikání rostlo, dříve, či později budete potřebovat webové stránky. Nejen, že jimi můžete oslovit úplně novou klientelu, ale všem nově příchozím návštěvníkům bude ihned jasné, co od vašeho podnikání mohou čekat.

Snadno dostupné informace

Dalším, velmi důležitým, důvodem, proč si pořídit webové stránky je neustálé informováni vašich zákazníků. Zákazníky můžete informovat o nových produktech, slevách, dovolených apod.

Každý stálý, i nový zákazník určitě ocení všechny tyto užitečné informace. Navíc uvidí, že vám zákazníci nejsou lhostejní a snažíte se je udržet v obraze.

Prodej produktu

Obvykle hlavním důvodem, proč si někdo zakládá webové stránky je prodej. Prodej služeb, či produktů, které by samozřejmě zákazníkům měli vyřešit jejich problémy.

Existuje mnoho řešení, na kterých lze prodejní stránky vytvořit zdarma. Avšak alespoň trochu zkušený návštěvník ihned pozná, že jste web postavili na otevřené platformě a může mu to značně poškodit důvěru ve vás i váš produkt.

Webové stránky se proto vyplatí přenechat profesionálům a ti se o web postarají od začátku do konce. Jestliže právě uvažujete o webových stránkách, určitě můžete zvážit také naše služby a nebo se podívat na článek Jak poznat, zda je dodavatel stránek dobrou volbou.

Tvorba Brandu

Ačkoliv se to nezdá dalším důvodem, proč potřebujete web je brand. Brand je totiž jednou z nejsilnějších prodejních taktik. Jako příklad si můžeme vzít jednu z největších světových firem Apple. Apple vybudoval svůj brand na čistém designu, jednoduchém ovládání a inovativních prvcích. To způsobilo, že někteří lidé jsou touto firmou doslova posedlí a Apple je brán více jako móda, než konkurenční produkt.

Budování portfólia

Bez ohledu na to, co prodáváte, každý nově příchozí zákazník bude cítit vidět vaší práci. K tomu vám pomůže webová stránka, kde všechnu svou práci můžete prezentovat na jednom místě.

Vaše portfolio by mělo obsahovat pouze vaše nejlepší kousky. Nikdo samozřejmě nechce vidět ty méně povedené.

Budování autority ve vašem oboru

Jedním z nejlepších věcí která může podnikatele potkat je konkurence. Od konkurence se totiž můžeme naučit vše, co poskytuje svým zákazníkům a tedy i vše, díky čemu je lepší než my.

Stejný princip lze aplikovat i pro webové stránky. Udělejte analýzu vaší největší konkurence a udělejte své stránky ještě lepší.

Na co stále čekáte ?

Nyní už víte vše. Tak proč s tvorbou webových stránek otálet ? Nejen, že lépe zapůsobíte na své zákazníky a prodáte svůj produkt, ale také vaše podnikání bude lépe vidět.

Robert Tongel

Robert Tongel

Vývojář webových stránek a grafik

E-shop za 390 Kč?
Zkuste Tipmarker

Nechcete investovat do e-shopu desetitisíce? Vytvořili jsme pro vás systém, kde si můžete svůj e-shop vytvořit pohodlně a sami. Nemusíte se omezovat šablonou a zároveň je systém intuitivní a jednoduchý.