7 nejlepších webů roku 2019

6. 1. 2020 –
Robert Tongel

Rok 2019 je konečně za námi a 2020 před námi. Ať už se budete chtít v novém roce inspirovat, nebo se jen ohlédnout za tím, co se v našem oboru povedlo, tento článek je přesně pro vás. Dříve než si však článek přečtete, musím zmínit, že jde čistě o můj výběr. Jsou zde weby, které mě zaujaly především svým designem a nevšedním zpracováním. Obsah a přidaná hodnota webů zde nehrála roli.

nearmisses.co.nz

Poměrně minimalistická stránka zaměřující se na ochranu veřejnosti při pohybu poblíž kolejí. Jde o kampaň, která připomíná nešťastné události a potřebu dávat si pozor. Ačkoliv je web velmi pěkně zpracovaný, ponuré náladě se při jeho procházení jistě nevyhnete.

Tento obrázek nemá žádný popisek

bruno-simon.com

Tento web je originální od začátku do konce. Opravdu velmi netradiční provedení dodává běžnému portfoliu naprosto jiný rozměr. Formou 3D minihry si můžete doslova projet malé městečko plné zábavy a informací o autorovi.

Tento obrázek nemá žádný popisek

bcdesign.cn

Zajímavě zpracovaný web designové agentury vám neukáže v podstatě nic jiného než ukázky práce dané společnosti. Již samotný design však ukazuje, že ví, co dělají.

Tento obrázek nemá žádný popisek

savetheair.de

Krásně zpracovaný animovaný web od našich sousedů vás provede zajímavým povídáním o záchraně čistého vzduchu na naší planetě. Celý zážitek je doprovázený živými barvami a příjemnými animacemi.

Tento obrázek nemá žádný popisek

Adobe – Running on expierence

Ačkoliv se nejedná o oficiální web, Adobe nesmí na tomto seznamu chybět. Adobe je jednou z největších značek v oblasti grafiky a designu a také díky svým webům ukazují, že nejsou v čele jen tak náhodou.

Tento obrázek nemá žádný popisek

airbnb.resn.co

Poměrně exoticky vypadají web skrývá jméno čínského Airbnb. Airbnb nabízí možnost sdíleného ubytování a také podstatně nižší ceny. Během posledních pár let se tak dostalo skoro do celého světa. Čína se však rozhodla, že svůj web nepojme tradiční formou, ale udělají jej spíše informativní a designově odlišný.

Tento obrázek nemá žádný popisek

mpactblacksheepagency.com

Tento web je zvláštní především zvláštním uspokojujícím pocitem při jeho prohlížení. Svižné animace, ilustrace a zajímavý design vás doslova nutí pokračovat napříč webem dál a dál.

Tento obrázek nemá žádný popisek
Robert Tongel

Robert Tongel

Vývojář webových stránek a grafik

E-shop za 390 Kč?
Zkuste Tipmarker

Nechcete investovat do e-shopu desetitisíce? Vytvořili jsme pro vás systém, kde si můžete svůj e-shop vytvořit pohodlně a sami. Nemusíte se omezovat šablonou a zároveň je systém intuitivní a jednoduchý.