Důvody, proč váš nekvalitní web odhání zákazníky

2. 8. 2019 –
Robert Tongel

Vaše webové stránky jsou jedním z velmi důležitých částí vašeho podnikání. Pokud se snažíte na svém webu prodat produkt, nebo své služby, platí to dvojnásobně.

Více než polovina všech existujících stránek však vypadají jako z dob začátku internetu. To zákazníky doslova odhání a proto si v tomto článku řekneme, co by se na vašem starém webu dalo zlepšit.

Jak vás lidé můžou kontaktovat?

Poměrně novým trendem na všech úspěšných stránkách je živý chat. Ten umožňuje zákazníkům kontaktovat podporu během několika vteřin. Takový chat byste však na starých webech hledali jen velmi těžko.

Obvykle na podobných stránkách můžeme vidět pouze kontaktní formulář. Osamocený kontaktní formulář je to nejhorší, co může zákazníka potkat. Jen si vzpomeňte jak nepříjemné je psát do formuláře a ani nevědět, u koho vlastně e-mail skončí.

Nemáte-li prostředky, nebo možnost na stránky přidat živý chat. Určitě alespoň zvažte přidat všechny ekvivalentní kontakty, jako jsou čísla a emaily na výše postavené osoby, osoby vyřizující objednávky, nebo jen na podporu.

Místo kontaktního formuláře jen požádejte návštěvníka o e-mail a ozvěte se mu sami. Působí to mnohem lépe.

Starý design

Starý design je doslova zabiják vašeho webu. Ne každý zákazník dbá nutně na vzhled stránek. Pokud se však celý web rozpadá, barvy jsou nesourodé a prvky nedávají žádný smysl, pravděpodobně dobrý dojem na zákazníka neuděláte.

Dalším problémem je mobilní responzivita. Již v roce 2017 přesáhla celková návštěvnost webových stránek z telefonu 50%. Pokud tedy nemyslíte na polovinu všech svých návštěvníků, nemůžete se divit, že na web nikdo nechodí.

Znáte své návštěvníky?

Není žádným překvapením, že staré weby nesbírají údaje o svých návštěvnících. Zjistěte proto, zda i váš web sbírá data o svých návštěvnících a pokud ne, kontaktujte svého vývojáře.

Podle nasbíraných dat totiž můžete dokonale poznat chování zákazníků. Kde bydlí, jak dlouho na webu jsou, nebo třeba přes jakou stránku návštěvník odešel.

Bezpečnost na webu

Zabezpečení webových stránek je základ. Obvzlášte probíhá-li platba přímo na webu. Pokud stránky nejsou nijak zabezpečené, pro zkušenější programátory je otázkou doslova několika desítek minut nabourat se do pozadí webu a začít sledovat celé dění mezi vámi a zákazníkem.

Požádejte proto svého programátora, aby vám na stránky nainstaloval SSL certifikát. Ten zajistí alespoň základní zabezpečení webu.

Špatná navigace

Není nic horšího, než zmatená navigace po webu. Nedostane-li se zákazník na 4 kliknutí tam, kam potřebuje, raději to vzdá a půjde jinam. Zjednodušte proto navigaci na stránkách jak jen to jde. To samé platí u designu webu.

Jak to tedy řešit?

Samozřejmě kontaktujte svého vývojáře. Ten by se o tyto základní věci měl zvládnout postarat během několika hodin.

Pokud však nemáte možnost na webu spolupracovat se svým programátorem, můžete oslovit nás, nebo zvážit tvorbu webu na nějaké otevřené platformě. Záleží, kolik máte na stránky času.

Robert Tongel

Robert Tongel

Vývojář webových stránek a grafik

E-shop za 390 Kč?
Zkuste Tipmarker

Nechcete investovat do e-shopu desetitisíce? Vytvořili jsme pro vás systém, kde si můžete svůj e-shop vytvořit pohodlně a sami. Nemusíte se omezovat šablonou a zároveň je systém intuitivní a jednoduchý.