Jak zviditelnit svoje webové stránky?

18. 7. 2019 –
Robert Tongel

Přemýšlíte, jak zviditelnit svoje webové stránky? Nejste sami. Jedná se totiž o velmi častý problém všech začínajících webů. V tomto článku si ukážeme, jak svůj web dostat do vyhledávačů a zvýšit tak jeho návštěvnost.

Zmíněné rady vás sice nedostanou na první příčky vyhledávačů, poslouží však jako skvělý odrazový můstek pro vaše webové stránky.

Registrujte svůj web na Google

Věděli jste, že svoje stránky můžete registrovat na Google? Google prohledává nové stránky sám, ale to může trvat i několik dnů, a proto jej můžete popostrčit manuální registrací. Tu zajistí Google Search Console, kde můžete registrovat všechny vámi vytvořené stránky a kontrolovat jejich úspěšnost ve vyhledávači.

Registrace však není to jediné, co konzole umí. Zde je několik hlavních funkcí tohoto nástroje:

  • Zjišťování chyb na stránce
  • Kontrola mobilní verze
  • Kontrola změn na stránce
  • Výpis frází, pod jakými lidé hledají vaši stránku

Google firmy

Znáte takový ten pěkný náhled, který se zobrazí na Googlu, když napíšete nějakou vámi oblíbenou společnost? Zobrazí se zde přehled otevírací doby, adresa, fotografie, recenze a další doplňující informace. Google firmy slouží pro vytvoření tohoto náhledu. Jediné, co musíte splnit je poněkud delší registrace.

S dokončenou registrací tak budete o něco blíže svým návštěvníkům a budete mnohem lépe dohledatelní než kdy dříve.

Nahrávání stránek

Nahrávají se vaše stránky pomalu? Další možností, jak zviditelnit svoje webové stránky je jejich zrychlení. Předtím, než Google začne zobrazovat vaše stránky ve vyhledávání, zjistí, jak rychle se načítají. Podle toho zobrazí vaše stránky výše, nebo je naopak nechá zapadnout.

Jak zlepšit rychlost načítání stránek?

Samozřejmě je zde několik možností, jak můžete rychlost načítání vašeho webu vylepšit.

  • Použijte rychlejší hosting
  • Zmenšete velikost obrázků na webu
  • Redukujte kód stránek
  • Minimalizujte počet HTTPS dotazů

Používejte klíčová slova

Dalším, asi nejlépe fungujícím způsobem, jak zviditelnit svoje webové stránky na Googlu je využití klíčových slov. Pravděpodobně jste již unavení z neustálého opakování této rady a možná ani nevíte jak pořádně to. Napište nám a my vám spolu s kolegy pomůžeme najít ta správná klíčová slova a vylepšit tak vaše pozice ve vyhledávači.

Co jsou to klíčová slova? Klíčová slova jsou zkrátka taková slova, která vystihují obsah webu. Jestliže se zabýváte kovovýrobou, vaše klíčová slova budou souviset s kovovýrobou. Klíčová slova by se měli na stránce vyskytovat co možná nejčastěji a měly by odpovídat na dotazy, které lidé zadávají do vyhledávačů.

Zpětné odkazy

Budování zpětných odkazů neboli link-building, je jednou z nejnáročnějších cest, jak zviditelnit svoje webové stránky. Jde o to, posbírat co nejvíce webů, které odkazují na váš web. Tyto weby by měli být pokud možno kvalitní (Kvalitní pro vyhledávače. Tedy obsahově kvalitní.) a měli by být rozmístěné napříč různými weby.

Čím více těchto odkazů posbíráte, tím více si vás Google bude všímat a podle toho umístí vaše stránky ve vyhledávání. Dobrým začátkem pro budování zpětných odkazů jsou sociální sítě a fóra. Ačkoliv také odkazy nemají velkou váhu, na začátek to určitě pomůže.

Robert Tongel

Robert Tongel

Vývojář webových stránek a grafik

E-shop za 390 Kč?
Zkuste Tipmarker

Nechcete investovat do e-shopu desetitisíce? Vytvořili jsme pro vás systém, kde si můžete svůj e-shop vytvořit pohodlně a sami. Nemusíte se omezovat šablonou a zároveň je systém intuitivní a jednoduchý.